top of page

  רליס וטכניקת רצפה  
   תכנית שנתית עם לנה פלד 


ימי שלישי (החל מה 5.11.24) - 30 מפגשים

* 16:00 - 19:00 * שיעור מתקדמות *

* 19:30 - 21:30 * שיעור לכל הרמות * 

 

שיעורים פתוחים יתקיימו ב-8.10 וב 29.10

בין השעות 16:00-19:00

במהלך החודשים אוגוסט וספטמבר תתקיים סדרת קיץ בימי שלישי בין השעות 17:00-19:00

זו עוד הזדמנות להגיע להתנסות לקראת התכנית השנתית

לפרטים והרשמה : לנה פלד 052-4529521

השאירו פרטים להרשמה

*************

WhatsApp Image 2024-07-04 at 17.10.05.jpeg

לנה פלד

 איך התגלגלתי למה שעושה היום?

מגיל 9 רקדתי והתעמלתי (התעמלות קרקע). עברתי את כל המסלול הקלאסי של סטודיו למחול, מגמת מחול ואז יציאה לעולם בניסיון לממש את עצמי כרקדנית. בשיא החיפוש אחר הדרך להיות רקדנית מקצועית הגעתי לבי"ס של ורטיגו, שם הייתי שנתיים כשבסופם הגעתי להתלמד בלהקה. שם, כשהגעתי כל כך קרוב למימוש החלום, הבנתי שזה לא בשבילי, שהנפש שלי זקוקה למשהו אחר, שמשהו בעולם של המחול המקצועי לא לגמרי בשבילי. המשכתי לחפש. במהלך החיפוש למדתי וחקרתי הרבה טכניקות וכיוונים תנועתיים. מקורות ההשראה העיקריים שהשפיעו עליי ועדיין משפיעים עד היום הם הקונטקט אימפרוביזציה, רליס ועבודת רצפה והטכניקה של אורלי פורטל. כל מפגש עם אחד ממקורות ההשראה האלו עזרו לדייק ולהעמיק את התנועה שלי ואת מה שאני מביאה היום כמורה וכרקדנית. במקביל לעזיבה שלי את ורטיגו התחלתי ללמד ריקוד, מהר מאוד הרגשתי בבית. ההוראה היא הדרך האהובה עליי לגשת לתנועה, מרתק אותי להיות עדה לגילוי של התנועה אצל אנשים. מה שמתגלה מתוך המפגש, בכל גווניו וצורותיו, זה חלק מהותי מהעבודה שלי בסטודיו וזו הלמידה וההשראה הכי גדולה ומשמעותית עבורי, כרקדנית וכאדם בעולם. חלק מהחיפוש שלי כמורה הוא איך ליצר מרחב תנועה מאפשר, בטוח ומפרגן, בו יש מקום לכל אחד ואחת להיות מי שהיא בגוף שלה ובתנועה שלה ללא ניסיון להיות משהו אחר. מנסה כמה שיותר לנטרל תחרותיות והשוואתיות ובמקום זה לשים דגש על חיבור ויחד. במקום לשים את החשיבות על ביצוע והישגיות אני שמה דגש על התחברות ודיאלוג דרך העבודה הגופנית. והקרקע תומכת בכל זה. ​​​​​​​

על השיעור :
השיעור מתחיל מחימום ארוך על הרצפה בו אני מנחה לעבור דרך רצף של תנועות בצורה איטית ועמוקה. הזמן הזה על הרצפה מאפשר לעזוב את הגוף לתוך הרצפה ולפגוש את מה שיש באותו רגע. מעודדת להיפגש עם הרצפה דרך הגוף ולתת לרצפה לתמוך בכל מה שרוצה להגיע. החימום מתפתח והופך להיות דינאמי ומוביל בהמשך לזמני חקירה אישיים ולמידה של רצפים תנועתיים שמשיעור לשיעור הופכים ליותר ארוכים ומורכבים יותר. בחלק השני של השיעור עולים למעלה ופוגשים את הרצפה דרך כפות הרגליים. העבודה הופכת להיות יותר פיזית, קצבית, אקרובטית ודינמית. אני עובדת עם הרבה תנועה בחלל ותעוזה בגוף, כשהתמיכה ממשיכה להגיע מהרצפה. ברגע שיש ביטחון לפגוש את הרצפה אין בעיה להתהפך, ליפול, לזוז גדול ולקפוץ.

גם בחלק הזה יש עבודה עם רצפים תנועתיים, תרגילים מובנים ואלתור.

טכניקת הרליס איתה אני עובדת מבוססת על למידה של מבנה השלד והתמיכה שלו במשקל הגוף, מה שמאפשר לשרירים להיות פחות עסוקים בהחזקה ולהתפנות לתנועה. תהליך הבנה זה, בסופו של דבר, מוביל לתנועה קלה ויעילה עם מעט מאוד מאמץ. וגם הבנה טובה יותר של הגוף שלי ויכולותיו האינדיבידואליות. הגישה שלי היא לשלב בין העומק והרגש לבין הפיזיות והטכניקה, מצד אחד לאפשר התבוננות פנימה ויחד עם זאת להיות בעבודה הפיזית עם הגוף דרך המפגש עם הרצפה והחלל. מאמינה שאפשר לרקוד בצורה מקצועית ויחד עם זאת שהתנועה תקרב ותחבר אותנו פנימה והחוצה.

עלויות:
תכנית שנתית מתקדמות (30 מפגשים נובמבר עד יוני) :
3600 ₪ בהרשמה מוקדמת עד ה 24.9   //   4050 ₪ מחיר מלא 
שיעור ניסיון - 80 ₪

תכנית שנתית - כל הרמות (30 מפגשים נובמבר עד יוני) :
 2550 ₪  בהרשמה מוקדמת עד ה 24.9   //   3000 ₪  מחיר מלא


לפרטים נוספים והרשמה :
לפרטים נוספים והרשמה :
לנה פלד : 052-4529521
ליאונה (סטודיו תנע) : 058-5810800

 

  • Facebook Social Icon

דף הפייסבוק

פרטים נוספים צור קשר:
bottom of page