ריליס וטכניקת רצפה למתקדמים 
עם לנה פלד


ימי חמישי 17:00-19:00

התכנית היא שנתית ומחולקת לשני סמסטרים. 
סמסטר א' :  14/10 עד 10/2
סמסטר ב' :  3/3 עד 30/6

השיעור מתאים למי שיש רקע במחול עכשווי/מודרני ועם רצון להעמיק, לחקור, לפתח ולהרחיב עוד את יכולות הגוף.

ניתן להירשם לכל השנה או לסמסטר אחד.

השאירו פרטים להרשמה

איזה כיף מחכים להיפגש!

שיעורי נסיון פתוחים
יתקיימו ב
30/9 וב 7/10
עלות :
50 ש"ח

קצת על השיעור :

נתחיל מזמן ארוך על רצפה – חימום מובנה שאליו נכנסים תכנים ועקרונות שמלווים לאורך כל השיעור.

החימום מתפתח והופך להיות יותר ויותר דינאמי ומוביל בהמשך לזמני חקירה אישיים ולמידה של רצפים תנועתיים שמשיעור לשיעור הופכים ליותר ארוכים ומורכבים.
כמה מילים על ריליס וטכניקת רצפה:
הזמנה להיות ברגע הנוכחי עם מבט חוקר ושואל, ללמוד את עצמינו בתנועה. זו טכניקה שתמיד מחזירה לפגוש את הגוף שלי במצבו הנוכחי בדגש על קבלה בכל רגע נתון. עבודה זו יכולה לשנות את האופן בו אנו תופסים את הגוף הנע ולפתוח מרחבים כמעט אינסופיים של חופש בגוף והנאה מתנועה.
הטכניקה מבוססת על למידה של מבנה השלד והתמיכה שלו במשקל הגוף, מה שמאפשר לשרירים פחות להיות עסוקים בהחזקה ולהתפנות לתנועה. במילים אחרות, איפה בגוף מתקיימת עבודה ואיפה בהתאמה מתאפשר שחרור. תהליך הבנה זה, בסופו של דבר, מוביל לתנועה קלה ויעילה עם מעט מאוד מאמץ.
אחד הדגשים העיקריים בטכניקה הזאת היא הקשר עם הרצפה והתמיכה שהיא מעניקה לכל הגוף, כלומר – כיצד להשתמש בגירוי מהרצפה כדי לייצר תנועה יעילה, קומפקטית, רכה וזורמת.
הטכניקה הזאת מפתחת גוף שיודע להשתמש במרחב, בכיווניות, במומנטום, בתזמון (timing) ובמשקל הגוף, מה שמאפשר חופש ותעוזה בגוף, בתנועה ובמרחב.
דגשים נוספים : מפגש עם עצמינו ועם הרצפה, חופש, חוסר מאמץ (effortless), רכות, קלילות, עדינות, משחקיות, אקרובטיקה רכה, נפילות, עבודה על הידיים, היפוכים ועוד...

עלויות :

1200 ₪ לסמסטר אחד
בהרשמה מוקדמת עד ה7/10 – 1000 ₪
לכל השנה 2100 ₪
בהרשמה מוקדמת עד ה7/10 – 1800 ₪
לפרטים והרשמה : לנה פלד 052-4529521

לנה פלד

תנועה וריקוד זו דרך חיים עבורי ושמחה על כל הזדמנות לרקוד, לפגוש, להנחות, וללוות אנשים בתוך העולם הרחב של התנועה. ההוראה היא הדרך האהובה עליי לגשת לתנועה, מרתק אותי להיות עדה לגילוי של התנועה אצל אנשים שונים.
במהלך השנים למדתי וחקרתי הרבה טכניקות וכיוונים תנועתיים, מתוך כל העושר שפגשתי בדרך מצאתי שלוש מקורות השראה עיקריים שהשפיעו עליי עמוקות ועדיין משפיעים עד היום. קונטקט אימפרוביזציה וריליס (טכניקת רצפה) שמתרגלת מזה 13 שנה והטכניקה של אורלי פורטל שאותה לומדת ומתרגלת ב3 שנים האחרונות. כל מפגש עם אחד ממקורות ההשראה האלו עזרו לדייק ולהעמיק את התנועה שלי ואת מה שאני מביאה כמורה וכרקדנית.
ממשיכה כל הזמן ללמוד ולהתפתח דרך המפגש וההוראה...

Credit  Patrick Beelaert - 3.jpg
  • Facebook Social Icon

דף הפייסבוק

פרטים נוספים צור קשר: