Untitled-1.png

התכנית מתאימה לכל המעוניין בהתפתחות עצמית דרך הגוף

 ורלוונטית באופן מקצועי לרקדנים, מורים לתנועה, מטפלים ואמני במה

ארבעה רבדים של התנסות ולימוד:
1. חיבור מודע וחוויתי עמוק להיותנו בגוף. 

2. פיתוח מיומנויות תנועתיות.          
3. תקשורת אנושית דרך הגוף.           
4. ביטוי עצמי אותנטי ויצירתי - אישי וקבוצתי.
   
     

יום פתוח יתקיים ב 21.2
10:00-14:00
בעלות של 
50 ש"ח

התוכנית שנתית ומחולקת לשני סמסטרים

ימי שני 09:30-15:30

סמסטר א':

7.2.22- 18.10.21

 15 מפגשים + סופ"ש 11-12.2.22

סמסטר ב':

13.6.22 - 28.2.22

 15 מפגשים + סופ"ש 17-18.6.22

השאר פרטים כאן להרשמה

איזה כייף, מחכים להיפגש!

מיכאל שחרור

נעם כרמלי

מנהל, מורה, רקדן, יזם ומפיק (ארכיטקט עד 2010)
מתעניין ופועל שנים רבות בחיבור שבין האומנות, התרגול הגופני והמודעות האישית והחברתית (קהילתית).

כמורה מתמחה בקונטאקט אימפרוביזציה ואימפרוביזציה בקבוצה.

מלמד במסגרות ריקוד מקצועיות ובמסגרות שונות פתוחות לקהל ומופיע בפרויקטים שונים מבוססי אימפרוביזציה.
מנכ"ל עמותת הקונטקט אימפרוביזציה בישראל משנת 2009, מנהל שותף של סטודיו תנע, יזם ומנהל את המעבדה ליצירה קהילתית, מנהל תחום רקדן בקהילה במשרד התרבות וחבר בטריבונה לניהול השתתפותי. 

בימים אלו לומד לתואר שני באקדמיה למחול, וחקור במסגרת זו את הקונטקט והאימפרוביזציה הקבוצתית כאמנות מופע והקשר שלה לחיי היום יום וחיי הקהילה.

noam.carmeli@gmail.com 052-5012587

מוסמך בשיטת BMC=Body-Mind Centering

כמטפל וכמורה לתנועה סומטית.  בנוסף, מיכאל פיתח ומלמד את התרגול 

FoldUnfold Qi Gong and Movement

 המהווה סינתזה בין הצ'י גונג, הBMC  וגילויים אישיים בחקר התנועה. מלמד גם קונטאקט ואימפרוביזציה בתנועה, אנטומיה ופיזיולוגיה תיאורטיים וחווייתיים. מופיע כאמן אימפרו' ומטפל בשילוב של שיאצו וBMC. בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה בגישה בודהיסטית, תואר שני  במסלול הקומפוזיציה במחול באקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים. העניין המרכזי שלו בחיים הוא לחדור יותר ויותר אל ההוויה היצורית-אנושית-תודעתית – הפוטנציאל הקיומי - הקיים בכל אחד, להנכיח אותו ולאפשר לו להתפתח, להשתחרר ולפרוח.

054-6410845 michael.shachrur@gmail.com

פרטים נוספים על הקורס

ניתן להירשם לכל השנה או לסמסטר אחד.

ניתן להירשם ליום המלא או לשיעורים בנפרד.

מבנה היום:
09:30-11:10 BMC® Body-Mind Centering אנטומיה חווייתית ותנועה התפתחותית בהנחיית מיכאל.

11:20-13:00 Flowork וקונטקט אימפרוביזציה בהנחיית נעם. 

13:00-13:45 הפסקת צהריים 
13:45-15:30 אימפרוביזציה קבוצתית - שיעור בהנחיית מיכאל ונעם.

16:00-17:30 מעבדת אימפרוביזציה (מיועד לבוגרי התכנית ותלמידים בעלי נסיון המעוניינים בהעמקה)


 שיעור הבוקר הראשון יתבסס על הגישה הנקראת BMC®. זוהי תורת גופנפש ותנועה המנצלת את הידע המדויק שיש לנו על האנטומיה, הפיזיולוגיה וההתפתחות שלנו כשער לכניסה אל החוויה הישירה של הגוף המתבטאת כחוייה חפישתית, תנועתית, רגשית ותודעתית.ללימוד שני אספקטים מרכזיים: אנטומיה חווייתית ותנועה התפתחותית.

בסמסטר הראשון נעסוק בתנועה התפתחותית ונלמד מהלך תנועתי הבנוי מעשר תבניות תנועה המתמצתות את השלבים ההתפתחותיים בהתפתחות האישית מביצית מופרית ועד עמידה והליכה על שתי רגליים כמו גם את התפתחות החיים על פני כדור הארץ. התעמקות חווייתית בשלבי התהליך הזה מאפשרת אינטגרציה מחודשת ושלמה יותר של המורכבות המופלאה הזאת שהיא אנחנו. בכל שיעור נתרגל את המהלך כולו ונתמקד בחקירה ולימוד של שלב מסויים לפי הסדר. תרגול המהלך השלם יכול לשמש כתרגול עצמי יומיומי או כסוג של חימום לקראת פעילות אחרת. הוא משכלל את היכולת התנועתית והתחושתית., ומעמיק ומרחיב את הנוכחות שלנו בעצמנו ובעולם סביבנו.

בסמסטר השני נכנס לאנטומיה החוויתית: הלימוד כולל חלק תיאורטי בעזרת דגמים תלת מימדיים, ספרי אנטומיה וסרטונים. את הדימויים הויזואליים והתיאורטיים אנו לוקחים למסע מונחה תחושתית ותנועתית בתוך הגוף שם אנו פוגשים את המיינד של הרקמות האיברים והמערכות השונות ואת איכויות התנועה התחושה וההרגשה הנובעים מתוך הגוף. נתחיל בלימוד של השלד, נמשיך קצת לתוך הרצועות והשרירים, רקמות החיבור, ובחלק האחרון נצלול לתוך האיברים הפנימיים. הלימוד לא יקיף כמובן את הגוף כולו בזמן הקצר הזה, אך יאפשר לנו להתחיל לבנות תמונה ברורה של הגוף והתחלה של חוויה שלו מבפנים ואת הכלים להמשך עצמאי כמו גם הסקרנות ללימוד נוסף.

השיעור השני מתחיל בתרגול אישי - Flowork - הכולל עבודת רצפה ומאפשר תנועה זורמת והפחתת מאמצים - וממשיך להיכרות והעמקה עם הקונטקט אימפרוביזציה, שם מתרחש המעבר מהמיקוד בעצמי לאפשרות לתקשורת פיסית עם האחר. הקונטקט מאפשר לפתח תקשורת אנושית במגע ותוך כדי תנועה, ומפתח מיומנויות גופניות כמו היכולת לתת ולקבל משקל (לתמוך ולהיתמך), לנוע יחד במרחב תוך שימור ההקשבה, הקשר והזרימה והשימוש במומנטום לטובת ריקוד עם פחות מאמץ. נלמד את עקרונות היסוד הטכניים של הריקוד המשותף ובמקביל נעבור דרך ונתבונן יחד ולחוד על שלל תכנים רגשיים, מחשבתיים ונפשיים, הבאים לידי ביטוי דרך ההתנסות והמפגש התנועתי.
לאחר הפסקת הצהריים , בשיעור האימפרוביזציה, נעסוק בביטוי הישיר והשלם של הגוף והאדם בתוך מרחב החיים בו הוא נמצא – הסטודיו וקבוצת האימפרוביזציה, המהווים מרחב פיזי, חברתי, אמנותי ורוחני. 
נתנסה ונתבונן באימפרוביזציה בשלוש רמות -סולו, דואט או מספר אנשים, וכיצירה קבוצתית משותפת. 
נחקור יחד כיצד קבוצת האימפרוביזציה יכולה לתמוך בחופש וביצירתיות של האינדיבידואל ובאותו זמן להוות סביבה בה שיתוף הפעולה ההרמוני גדל והיצירה המשותפת משתכללת ומתפתחת.
אימפרוביזציה גופנית היא אימון או משחק בהתנהגות, והתנהגות היא תוצאת האינטראקציה בין אימפולסים/ צרכים פנימיים לגירויים סביבתיים. 
בקבוצת האימפרוביזציה אנו יוצרים לעצמנו תנאים בהם אנו יכולים להקשיב לעצמנו טוב יותר מבדרך כלל ולהגיב לסביבתנו באופן יצירתי וחופשי יותר מבדרך כלל. זאת בזכות הקונטקסט. 
האימפרוביזציה קורית בסטודיו ואנו מתייחסים אליה כאל ריקוד או משחק. זה לא "החיים האמיתיים" אבל זה גם קצת כן. 
התפתחות אישיותנו בילדותנו ממשיכה מחוויות הגוף המגע והפעולה בהם אנו עוסקים בשיעור הבוקר אל חוויית הנראות. הדרך בה ראו אותנו הורינו, חברינו, מורינו ותגובתם אלינו והשתקפותנו לעצמינו דרך תגובתם השפיעו עמוקות על אישיותנו. 
הסטודיו, קבוצת האימפרוביזציה ומנחיה מטרתם ליצור את המרחב הפוטנציאלי, את המיכל הבטוח בו אנו יכולים להראות ולהתגלות יותר ויותר לעצמנו ולזולתנו. 
בתרגול האימפרוביזציה אנו רואים זה את זה ומפתחים אמפטיה, קבלה הדדית, אינטימיות, העצמה הדדית, חירות ואחווה אנושית. 


עלות התכנית:

מחיר מלא לכל השנה: 5,700 ש"ח

מחיר לסמסטר אחד: 3,300 ש"ח

בהרשמה מוקדמת עד ה 21.2.22- 3,000 ש"ח

  • Facebook Social Icon

דף הפייסבוק

פרטים נוספים צור קשר: